وبلاگ

«بیل گیتس» بنیان‌گذار شرکت «مایکروسافت» و «مارک زاکربرگ» بنیان‌گذار شبکه اجتماعی «فیس‌بوک» که در فروم اقتصادی جهان «داووس» در سوئیس شرکت کردند، فهرستی از ۱۴ کتابی را که در سال ۲۰۱۷ خوانده و به نظرشان همه باید بخوانند، منتشر کردند.

ادامه مطلب...

هر یک از بزرگترین کار آفرینان تاریخ بشر، تحولی اساسی در زندگی ما ایجاد کرده اند و امروزه به واسطه ابداع و اختراعشان هزاران نفر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم مشغول به کار هستند. قطعا شما به صرف خواندن این جملات تبدیل به یک کارآفرین موفق یا یک میلیونر نمی شوید ولی این سخنان ممکن است بتواند دیدگاه شما را نسبت به زندگی تغییر دهد و زمینه ساز موفقیت های آینده شما گردد. این سخنان چکیده تجربه موفق ترین افراد تاریخ است لطفا آنها را از دست ندهید:

ادامه مطلب...

نویسنده بزرگ سری کتاب های هری پاتر در مسافرت، زمانیکه دیگران در حال گذران وقت بودند اولین کتابش را نوشت. زمان، برای برخی مردم ارزش خاصی ندارد و اسرافش می کنند. در مقابل گروهی از مردم نیز در جستجوی راهی بر ای ارج نهادن و مدیریت زمان در زندگی روزمره شان هستند. در این مطلب سه روش پرطرفدار مدیریت زمان را اعلام می کنیم. 

ادامه مطلب...

استفاده از کلمات مناسب همواره یک دغدغه بزرگ برای افراد است و هر انسان موفقی می‌داند که فن بیان چقدر مهم است! چون یک واژه می‌تواند به سادگی کار شما را بی‌ارزش کند یا این که بالعکس شما را تا جایگاه بالایی ارتقا دهد!

ادامه مطلب...

یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی جوامع توسعه نیافته، کمبود فرهنگ نقدهای سازنده و فرهنگ انتقاد پذیری است. بنا بر این آنچه که بیش از هر چیز دیگری می تواند جامعه را به سوی سالم تر شدن و پیشرفت،سریعتر هدایت کند گسترش فرهنگ انتقاد و نقد پذیری است.

ادامه مطلب...

آدم ها در زندگی اهداف و آرزوهایی دارند که بی‌صبرانه منتظرند تا برآورده شود؛ اما مشکلات، موانع، سختی‌ها، شکست‌ها، همراه ناخواسته مسیر تحقق اهداف و آرزوها هستند. بدین ترتیب مشکلات همه از همان مشت‌هایی هستند که «مایک تایسون» می‌گوید؛ وقتی اولین مشت به فک مان خورد، به‌سرعت به فکر کوچک‌سازی یا رهاسازی اهداف و آرزوهایمان می‌افتیم.

ادامه مطلب...

اگر مدام سخن دیگران را قطع می کنید، این تصور شکل می گیرد که علاقه ای به آنچه می گویند، ندارید. در واقع در عالم خود و تفکراتتان به چیزی فکر می کنید که می خواهید بگویید.

ادامه مطلب...

هر روز در جهت رسیدن به آرزویتان کار کنید. خودتان را تجسم کنید زمانی که به آرزویتان رسیده اید. فکر کنید که زندگیتان چگونه است، چطور اوقاتتان را می گذرانید، و چه احساسی دارید. تجسم آرزویتان را باورپذیر می کند.

ادامه مطلب...