3 تکنیک برتر مدیریت زمان

3 تکنیک برتر مدیریت زمان

نویسنده بزرگ سری کتاب های هری پاتر در مسافرت، زمانیکه دیگران در حال گذران وقت بودند اولین کتابش را نوشت. زمان، برای برخی مردم ارزش خاصی ندارد و اسرافش می کنند. در مقابل گروهی از مردم نیز در جستجوی راهی بر ای ارج نهادن و مدیریت زمان در زندگی روزمره شان هستند. در این مطلب سه روش پرطرفدار مدیریت زمان را اعلام می کنیم. 

تکنیک GTD

شاید بتوان گفت GTD مشهورترین تکنیک مدیریت زمان در دنیا باشد. ایده اصلی این تکنیک آن است که شخص ابتدا باید کارها را از ذهن خود خارج کند و روی کاغذ بیاورد؛ با این کار ذهن تنها روی کارهای نوشته شده تمرکز خواهد کرد و از یادآوری اینکه چه کاری باید انجام دهد رها می شود.

تکنیک گوجه فرنگی یا Pomodoro

این تکنیک یک روش ایتالیایی است که یاد گرفتن آن چندان زمان زیادی نمی برد. در این روش شما با استفاده از یک تایمر انجام کارها را به محدوده های ۲۵ دقیقه ای تقسیم کرده و بین هر ۲۵ دقیقه ۳ تا ۵ دقیقه زمان استراحت قرار دارد و سپس کار بعدی شروع می شود.

تکنیک تمرکز فرانکلین کاوی

مبنای این روش اولویت بندی کارها می باشد. کارها را براساس سرعت انجام در یک ماتریس طبقه بندی می کنیم. با مشخص کردن کارهای کم اهمیت تر بیشتر بر روی کار هایی تمرکز کنیم که ارزش بالاتری دارد.

فاطمه رحیمی


بحث و تبادل نظر
نظر دهید
انصراف